aktualności rynek premiery sport

2009-09-24

BMW Group zrównoważonym producentem pojazdów na świecie

Firma SAM Group opublikowała najnowsze notowania aktualnego indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (DJSI). Już po raz piąty z rzędu BMW Group uplasowała się na pozycji lidera w przemyśle motoryzacyjnym, dzięki czemu uzyskała miano najbardziej zrównoważonego producenta pojazdów.

Koncern BMW jest jedynym przedsiębiorstwem przemysłu motoryzacyjnego, który znajduje się na listach indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones od momentu jego powstania w 1999 r.

'Cieszymy się, że już po raz piąty z rzędu BMW Group plasuje się na pozycji lidera w sektorze motoryzacyjnym według notowań światowych indeksów zrównoważonego rozwoju Dow Jones. Jest to dla nas dowodem, że nasze działania zmierzające do ustanowienia zrównoważonego rozwoju wiodącą zasadą dla wszystkich naszych procedur są właściwe. W pierwszej połowie 2009 r. poczyniliśmy kolejny logiczny i niezmiernie ważny krok, udoskonalając strategię zrównoważonego rozwoju” - powiedział dr Norbert Reithofer, prezes Zarządu BMW AG.

BMW X series

Zarząd BMW Group podjął decyzję o stosowaniu zrównoważonego rozwoju jako jednej z wiodących zasad strategicznych firmy już w roku 2000. W BMW Group zrównoważona przedsiębiorczość jest mocno osadzona w całym łańcuchu wartości: począwszy od rozwoju oszczędnych i alternatywnych koncepcji pojazdów poprzez czyste procesy produkcyjne po ekologiczne metody recyklingu. BMW Group odpowiada również za zatrudnienie ok. 100 000 pracowników oraz angażuje się w liczne projekty o charakterze społecznym poza terenem swoich zakładów.

W ostatnich miesiącach koncern BMW podjął kolejne istotne kroki mające na celu umocnienie koncepcji zrównoważonego rozwoju. Każda propozycja jest obecnie rozpatrywana pod kątem korporacyjnych celów zrównoważonego rozwoju. Latem 2009 r. utworzono Zarząd firmy ds. zrównoważonego rozwoju, w którego skład wchodzi cały obecny Zarząd koncernu. Celem nowego Zarządu jest określanie strategicznego zaangażowania firmy w kwestie zrównoważonego rozwoju. Dwa razy w roku odbywają się spotkania Zarządu, podczas których podejmowane są decyzje dotyczące strategii i czynności proponowanych na poziomie operacyjnym.

Bliższe informacje na temat działań BMW Group w zakresie zrównoważonego rozwoju znajdują się pod adresem internetowym: www.bmwgroup.com/responsibility

Każdego roku firma SAM Group analizuje 2500 przedsiębiorstw pod kątem ich osiągnięć w kontekście ekologicznym, społecznym i ekonomicznym, a następnie grupuje najlepsze firmy na listach notowań indeksów zrównoważonego rozwoju Dow Jones. Oprócz zrównoważonego rozwoju pod uwagę brane są również szczególne przedsięwzięcia przemysłowe np. z zakresu zmian klimatycznych. Indeks Dow Jones jest pierwszym na świecie indeksem zrównoważonego rozwoju, utworzonym w 1999 r. i publikowanym od tamtej pory przez firmę SAM Group w Zurychu, we współpracy z Dow Jones Indexes and STOXX Limited. Więcej informacji na ten temat uzyskać można pod adresem internetowym www.sustainability-indexes.com


Samochody bmw - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: BMW, fot. BMW

Polecamy z moje4kolka:

serwis samochodowy

serwis samochodowy

auto holowanie

autoholowanie

Mitsubishi ASX

Majowa oferta Mitsubishi

Aston Martin w Polsce

Aston Martin otwiera pierwszy salon w Polsce

Chevrolet Cruze

Możliwość wycieku paliwa w Chevrolecie Cruz

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai i X-Trail do serwisu
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce bmw:

BMW 5 Touring

Nowe BMW serii 5 Touring

BMW serii 5 Gran Turismo

Polska premiera BMW 5 Gran Turismo

BMW X series

BMW Group zrównoważonym producentem pojazdów na świecie