aktualności rynek premiery sport

2009-10-16

Peugeot Sport Polska Rally Team przed Rajdem Orlen

Nie jedna, ale dwie załogi reprezentować będą zespół Peugeot Sport Polska Rally Team podczas Rajdu Orlen, eliminacji Pucharu Europy FIA Strefy Centralnej oraz szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obok Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego, którzy pojadą w samochodzie Peugeot 207 Super 2000 w zawodach wystartują Nicolas Vouilloz i Nicolas Klinger w modelu 207 RC Rallye.

Dla Tomka i Daniela, którzy rywalizują o tytuł Mistrzów Polski, start w Rajdzie Orlen jest bardzo ważny. W poprzednich dwóch latach załoga Peugeot jeździła po mazowieckich piaskach ze zmiennym szczęściem: w 2007 roku przypieczętowała w Płocku tytuł Wicemistrzów Polski, przed rokiem zajęła piąte miejsce.

Kuchar i Dymurski nie będą mieli tym razem łatwego zadania. Trasy odcinków specjalnych są bardzo szybkie – z długimi prostymi, co niewątpliwie preferuje na nich samochody klasy N4, posiadające znacznie dłuższe skrzynie biegów, a co za tym idzie – wyższe prędkości maksymalne.

Reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team nie zamierzają jednak poddawać się, są nastawieni bojowo.

'Szutry to w ostatnim czasie nie jest moja ulubiona nawierzchnia, ale wspólnie z Lopezem nie możemy się doczekać startu w kolejnej odsłonie RSMP 09' – powiedział Tomek. 'Zapowiada się ogromnie emocjonująca końcówka sezonu i jest więcej niż pewne, że żaden z naszych rywali 'tanio skóry nie sprzeda”. My także postaramy się wypaść jak najlepiej i zebrać możliwie jak największą ilość punktów. Dodatkową atrakcją będzie fakt obecności, w naszym obozie Peugeota, obecnego mistrza IRC Nico Vouilloz’a, który przedstawi pucharową wersję 207 RC. Na pewno będzie to niesamowita gratka nie tylko dla kibiców i dziennikarzy, ale także dla zawodników, którzy myślą o tej 'pucharówce” jako o alternatywie na sezon 2010.'

Nicolas Vouilloz i Nicolas Klinger, mistrzowie cyklu Intercontinental Rally Challenge z 2008 roku w swoim debiucie w Polsce zaprezentują najnowszy samochód rajdowy koncernu Peugeot – model 207 RC Rallye. Jest on homologowany w klasie A-7 jako 'rajdówka” R3.

Na Rajd Orlen do Polski przyjedzie także m.in. Simon Jean-Joseph, który pełni funkcję szefa programów klienckich w koncernie PSA.

Rajd Orlen rozpocznie się w piątek, 18 września startem honorowym na rynku w Płocku.

Pierwszy etap (sobota, 19 września) liczy 341,37 kilometra. Rozegranych zostanie pięć odcinków specjalnych (74,36 km), w tym bardzo widowiskowa, gromadząca tysiące kibiców próba uliczna po ulicach miasta Płocka. W niedzielę (20 września) załogi przejadą 351,26 kilometra i sześć OS-ów o długości 91,16 km. Na metę pierwsza załoga wjedzie o godzinie 18.10.


Samochody peugeot - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: Peugeot, fot. Peugeot

Polecamy z moje4kolka:

Red Bull

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Kia Lotos Cup 2009

Mistrzowie Kia Lotos Cup 2009

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce peugeot:

Rajd Dolnośląski

Peugeot Rally Team przed Rajdem Dolnośląskim

Peugeot 207 RC Rallye

Peugeot Rally Team po Rajdzie Orlen

Peugeot BB1

Peugeot BB1