aktualności rynek premiery sport

2009-11-03

Peugeot Rally Team po Rajdzie Orlen

Dwie załogi reprezentowały zespół Peugeot Sport Polska Rally Team podczas Rajdu Orlen, eliminacji Pucharu Europy FIA Strefy Centralnej oraz szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obok Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego, w samochodzie Peugeot 207 Super 2000 w zawodach wystartowali Nicolas Vouilloz i Nicolas Klinger w 207 RC Rallye.

Przed startem w Płocku Tomasz Kuchar nie ukrywał, że będzie to dla niego bardzo trudny rajd. Nawierzchnie luźne nie należą bowiem do ulubionych tras kierowcy Peugeot, nie było też wiadomo, czy układ odcinków specjalnych nie jest korzystniejszy dla samochodów klasy N4, posiadających znacznie dłuższe skrzynie biegów, niż pojazdy klasy Super 2000.

Celem było więc wywalczenie jak największej liczby punktów, tak aby Bryan Bouffier nie uzyskał zbyt dużej przewagi.

Pierwszy dzień rywalizacji był bardzo pomyślny dla Tomka i Daniela, którzy czterokrotnie zajmowali na OS-ach drugie miejsca, raz byli trzeci. Dało im to łącznie drugą pozycję w rajdzie i dwanaście ważnych punktów do klasyfikacji.

Drugi dzień zmagań załoga Peugeot Sport Polska Rally Team rozpoczęła ponownie od drugiego miejsca, potem było nieznacznie gorzej. W rezultacie Kuchar i Dymurski drugi etap ukończyli – podobnie jak cały rajd - na trzeciej pozycji.

'Spodziewaliśmy się, że będzie to jeden z najtrudniejszych rajdów i tak właśnie było' – powiedział Tomek. 'Niektórzy przed startem mówili, że konfiguracja odcinków nie jest szczególnie wymagająca: nie ma wielu szczytów, nie ma górek. Tymczasem okazało się, że największą trudnością była zmienna przyczepność. Niektóre miejsca stawały się coraz bardziej rozkopane, a przez to śliskie, inne były bardzo przyczepne. Określę to tak: było po prostu bardzo chytrze... Z pierwszego dnia jestem bardzo zadowolony, bowiem wykonaliśmy plan w stu procentach: przyjechaliśmy na metę przed Bryanem. Drugi dzień był dla nas znacznie trudniejszy, przydarzyło się też kilka błędów. Nie mam więc powodu, by być szczęśliwym, bo Bryan nas wyprzedził. Jednak w sumie wywozi on tylko o jeden punkt więcej od nas, zatem niczego to nie zmienia w klasyfikacji. Chcę jednak podkreślić: duży szacunek dla Bryana, bo to, co na tym rajdzie wyprawiał autem grupy N, jest niewiarygodne... O wszystkim decydować będzie Rajd Dolnośląski! A ja na asfaltach czuję się znacznie lepiej niż na szutrach... Będę się starał i obiecuję, że zrobię wszystko, co tylko mogę, żeby tytuł został w Polsce!'

Rajd Orlen zakończył się dużym sukcesem samochodów Peugeot 207 Super 2000. Wygrali Leszek Kuzaj i Craig Parry, a więc dwie załogi spod znaku lwa zajęły miejsca na podium. W sumie w pierwszej 'szóstce” znalazły się aż cztery 207-ki.

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski nadal zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze w klasie Super 2000. Peugeot zapewnił już sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski Producentów, natomiast zespół Peugeot Sport Polska Rally Team spadł na drugie miejsce w punktacji, ale ma zaledwie jeden punkt straty do liderów.

Nicolas Vouilloz i Nicolas Klinger, mistrzowie cyklu Intercontinental Rally Challenge z 2008 roku, zaprezentowali kibicom model 207 RC Rallye. Był to debiut w Polsce najnowszego samochodu rajdowego koncernu Peugeot.

207 RC okazał się najlepszy spośród wszystkich pojazdów z napędem na jedną oś, które wystartowały w Rajdzie Orlen. Zwyciężył też oczywiście w klasie A7. Nic więc dziwnego, że wzbudził spore zainteresowanie wśród krajowych zawodników. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie sympatycy sportu samochodowego będą mogli oglądać tę 'rajdówkę” regularnie!


Samochody peugeot - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: Peugeot, fot. Peugeot

Polecamy z moje4kolka:

Red Bull

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Kia Lotos Cup 2009

Mistrzowie Kia Lotos Cup 2009

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce peugeot:

Rajd Dolnośląski

Peugeot Rally Team przed Rajdem Dolnośląskim

Peugeot 207 RC Rallye

Peugeot Rally Team po Rajdzie Orlen

Peugeot BB1

Peugeot BB1