aktualności rynek premiery sport

2009-11-03

GM India i Reva ogłaszają podjęcie współpracy

General Motors India i Reva Electric Car Company ogłosiły dzisiaj w New Delhi podpisanie umowy o współpracy, mającej na celu projektowanie pojazdów elektrycznych na rynek indyjski.

GM India i Reva wspólnie opracują platformy samochodów, technologie pojazdów elektrycznych oraz zaawansowane układy sterowania. Zawierając umowę, firmy te mają na celu stworzenie i wprowadzenie na rynek modelu małego samochodu za przystępną cenę, przeznaczonego dla krajowych konsumentów.

'Mamy zaszczyt połączyć nasze siły z firmą Reva, która jest liderem w dziedzinie napędów elektrycznych i układów sterowania,' powiedział prezes i dyrektor generalny GM India, Karl Slym. 'Będziemy ściśle współpracować w ramach rozwijania infrastruktury dla samochodów elektrycznych także z rządem indyjskim, który wyraził zamiar zmniejszenia uzależnienia od paliw kopalnych. Cieszy nas wizja stworzenia dla naszych klientów nowej oferty produktów przyjaznych dla środowiska.'

Obie firmy rozpoczęły badania dotyczące możliwości zastosowania technologii elektrycznej na platformie małych samochodów GM. Obydwie firmy planują rozpoczęcie produkcji tych samochodów w 2010 r.

Chevrolet Volt

Chetan Maini, wiceprezes zarządu i główny technolog Reva, powiedział: 'Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że w GM India znaleźliśmy partnera, z którym dzielimy naszą pasję w obniżaniu emisji dwutlenku węgla. Reva i GM India przełożą siłę naszych firm, aby pomóc Indiom stać się światowym centrum projektowania i wytwarzania pojazdów elektrycznych i związanych z tym technologii. Nasza wyjątkowa współpraca ma potencjał prowadzący do daleko idących zmian w tym sektorze przemysłu.

'Projektowanie małych samochodów elektrycznych stanowi obszar rozwoju dla branży motoryzacyjnej. Oczekujemy, że współpraca z Reva na terenie Indii przyspieszy postęp GM na drodze spełnienia potrzeb pojawiających się w wielu częściach świata', powiedział Nick Reilly, prezes ds. operacji międzynarodowych General Motors.

GM rozwija pewne opcje dotyczące alternatywnych źródeł napędu i związanych z nimi zaawansowanych technologii, aby spełniać różne potrzeby klientów na całym świecie. GM sądzi, że samochody napędzane elektrycznie, oparte na technologiach: akumulatorowej i wodorowych ogniw paliwowych, są najlepszym rozwiązaniem długoterminowym dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju transportu osobowego. GM będzie nadal prowadził własne prace badawczo-rozwojowe w tej dziedzinie.

GM całkiem niedawno otworzył nowe laboratorium Global Battery Systems Lab, które jest największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie centrum prac nad akumulatorami w Stanach Zjednoczonych. To nowe laboratorium będzie przodować na świecie w dziedzinie zaawansowanych konstrukcji akumulatorowych GM i dzięki niemu GM przyspieszy wprowadzanie na rynek pojazdów napędzanych elektrycznie, w tym Chevroleta Volt, jak również hybryd typu 'plug-in' czy pojazdów hybrydowo-elektrycznych i pojazdów na ogniwa paliwowe.

Nowy Chevrolet Volt, którego produkcja ma się rozpocząć pod koniec 2010 r. w Stanach Zjednoczonych, będzie przejeżdżał do 40 mil (64 km) na jednym ładowaniu akumulatora, a kiedy wyczerpie się energia elektryczna, będzie miał możliwość zwiększenia ogólnego zasięgu do ponad 300 mil (483 km) dzięki silnikowi-generatorowi typu flex-fuel (pracującemu na benzynę lub bio-etanol E85). Chevrolet Volt wykorzystuje prąd elektryczny jako swoje podstawowe źródło napędu.


Samochody opel - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: General Motors, fot. Chevrolet

Polecamy z moje4kolka:

serwis samochodowy

serwis samochodowy

auto holowanie

autoholowanie

Mitsubishi ASX

Majowa oferta Mitsubishi

Aston Martin w Polsce

Aston Martin otwiera pierwszy salon w Polsce

Chevrolet Cruze

Możliwość wycieku paliwa w Chevrolecie Cruz

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai i X-Trail do serwisu
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce opel:

Chevrolet Volt

GM India i Reva ogłaszają podjęcie współpracy

Opel

General Motors rekomenduje Magnę

Opel Insignia

Opel Insignia - nowy 130-konny silnik