aktualności rynek premiery sport

2009-11-11

Fiata Punto Evo inspiracją dla FIAT Yamaha Team

Podczas wyścigu motocyklowego z cyklu Moto GP na torze Estoril, 4 października 2009, zespół FIAT Yamaha Team zaprezentował nowe barwy motocykli, dla których inspiracją był nowy produkt FIATA - model Punto Evo.

Nowe wzory grafik opracowało studio FIAT Centro Stile, a konkretnie słynny Aldo Drudi, projektant współpracujący z zespołem Fiat Yamaha Team.

Zarówno barwy motocykli Yamaha M1 jak i kombinezony zawodników stanowią ukłon złożony w stronę nowego Punto Evo - samochodu będącego ewolucją Grande Punto, który w zamierzeniu FIATA ma powtórzyć sukces poprzednika i który dzięki swoim nowym cechom ma stanowić punkt odniesienia w zakresie innowacji, bezpieczeństwa i designu.

Już sam termin 'Evo' (od 'ewolucja') dobitnie podkreśla postęp w sektorze samochodowym, odzwierciedlający dążenia do spełniania oczekiwań klientów, którzy są coraz lepiej zorientowani w aktualnych tendencjach technologicznych i oczekują rozwiązań stale zwiększających komfort jazdy, dbających jednocześnie o ochronę środowiska naturalnego.

Fiat - Fiat Yamaha Team 2009 - tor Estoril

'Po zapoznaniu pracowników i zawodników Fiat Yamaha Team z opracowaniami koncepcyjnymi dostarczonymi przez FIAT Style Centre doszedłem do wniosku, że należy możliwie jak najlepiej zaadaptować do motocykli rozwiązania graficzne jednak bez zbytniego ingerowania w pierwotne założenia' mówi Drudi. 'Wynik końcowy zdobył uznanie wszystkich, zwłaszcza Valentino i Jorge, którzy zawsze przywiązują wagę także do estetyki swoich maszyn'.

Barwą dominującą dla motocykli i kombinezonów jest kolor biały, synonim nieskazitelnej czystości, który to kolor ma wyrażać jednocześnie znaczne ograniczenie poziomu szkodliwych emisji, gwarantowane przez Punto Evo, samochód wyposażany w 'rewolucyjne' silniki Multiair i Multijet Euro 5, będące odzwierciedleniem najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.

To oryginalne przedsięwzięcie zespołu FIAT Yamaha Team stanowi dowód na to, że dążeniem FIAT Automobiles jest, także poprzez przedsięwzięcia powiązane z kreatywnością i designem, być zawsze blisko świata pasjonatów 'dwóch kół' zwłaszcza młodzieży, największych fanów sportów wyścigowych spod znaku MotoGp.

Fiat - Fiat Yamaha Team 2009 - tor Estoril Fiat - Fiat Yamaha Team 2009 - tor Estoril

Samochody fiat - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: Fiat, fot. Fiat

Polecamy z moje4kolka:

Red Bull

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Kia Lotos Cup 2009

Mistrzowie Kia Lotos Cup 2009

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce fiat:

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Fiat - Fiat Yamaha Team 2009 - tor Estoril

Fiata Punto Evo inspiracją dla FIAT Yamaha Team