aktualności rynek premiery sport

2009-11-17

Peugeot Rally Team przed Rajdem Dolnośląskim

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 207 Super 2000 wystartują w 19. Rajdzie Dolnośląskim – siódmej, ostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to decydujący pojedynek o tytuł!

Rajd Dolnośląski powrócił w ubiegłym sezonie do kalendarza RSMP po kilkuletniej przerwie. Asfaltowe trasy w Kotlinie Kłodzkiej należą do najtrudniejszych technicznie w naszych rajdach. Przed rokiem rywalizację o zwycięstwo stoczyły dwie załogi: Bryan Bouffier i Xavier Panseri oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 207 Super 2000.

Historia lubi się powtarzać – w najbliższy czwartek wieczorem Bouffier i Kuchar przystąpią do decydującej batalii o tytuł Mistrza Polski 2009!

Tomek ma aktualnie jeden punkt straty do najgroźniejszego konkurenta. Co prawda Bryan zgromadził dotychczas o trzy 'oczka” więcej, ale w myśl regulaminu, do końcowej klasyfikacji zaliczane są najlepsze wyniki z sześciu spośród siedmiu rund RSMP.

'To już ostatnia odsłona tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i, jak wszyscy zgodnie twierdzą, jednego z najciekawszych sezonów ostatnich kilku, jak nie kilkunastu lat' – mówi Tomasz Kuchar. 'Rajd Dolnośląski to niesamowicie trudny, techniczny klasyk, gdzie koncentracja i bezbłędna jazda będą kluczowe. Oczywiście naszym celem jest zdobycie tytułu Mistrza Polski, choć mamy świadomość, z kim walczymy i podkreślamy wielki respekt oraz szacunek do naszych konkurentów. Niech wygrają lepsi i oczywiście niech walka trwa, tak jak w większości odbytych w tym roku eliminacji, do ostatniego odcinka. Do zobaczenia w Kotlinie Kłodzkiej!'

Rajd Dolnośląski rozpocznie się w czwartek, 8 października o godzinie 18.30 ceremonią startu honorowego na rynku w Kłodzku. Następnie rozegrany zostanie widowiskowy, tradycyjnie gromadzący rzesze kibiców, odcinek specjalny po ulicach miasta.

Prawdziwe ściganie rozpocznie się w piątek rano. W sumie załogi będą miały do przejechania szesnaście OS-ów o łącznej długości167,7 km. Wyniki zawodów znane będą w sobotę wieczorem.

W Rajdzie Dolnośląskim, w gronie 39 załóg, wystartują jeszcze trzy samochody Peugeot 207 Super 2000 (Leszek Kuzaj, Maciej Oleksowicz i Szymon Ruta), zabraknie natomiast Michała Sołowowa.

Przed rokiem całe podium wypełniły załogi w Peugeot 207 Super 2000. Czy tym razem będzie podobnie? Jedno jest pewne – kibice, którzy przybędą do Kotliny Kłodzkiej, mogą liczyć na wielkie emocje!


Samochody peugeot - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: Peugeot, fot. Peugeot

Polecamy z moje4kolka:

Red Bull

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Kia Lotos Cup 2009

Mistrzowie Kia Lotos Cup 2009

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce peugeot:

Rajd Dolnośląski

Peugeot Rally Team przed Rajdem Dolnośląskim

Peugeot 207 RC Rallye

Peugeot Rally Team po Rajdzie Orlen

Peugeot BB1

Peugeot BB1