aktualności rynek premiery sport

2009-11-17

Ruszyła produkcja Hondy Jazz w Swindon

7 października 2009 z linii montażowej w fabryce w Swindon (UK) zjechał pierwszy wyprodukowany w Europie egzemplarz Hondy Jazz. Oznacza to zwiększenie produkcji, a także dowodzi długofalowego zaangażowania koncernu Honda w działalność operacyjną na Starym Kontynencie.

Honda Jazz to pięcioosobowy model rodzinny z segmentu B i jednocześnie jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Europie, gdzie corocznie znajduje 70 000 nabywców. Zgodnie z polityką firmy Honda najpopularniejsze modele powinny być produkowane tam, gdzie się je sprzedaje, dlatego produkcja modelu Jazz przeznaczonego dla europejskich klientów została przeniesiona z Japonii do Wielkiej Brytanii.

W obecnym roku podatkowym (do końca marca 2010) brytyjska fabryka samochodów w Swindon (HUM) wyprodukuje 20 000 sztuk modelu Jazz, z których 75% trafi na rynek brytyjski, a pozostałe 25% na eksport do 55 krajów, głównie europejskich. Uzupełnienie oferty produkcyjnej o model Jazz pozwoli osiągnąć całkowitą wydajność zakładów w Swindon na poziomie 100 600 sztuk w bieżącym roku podatkowym, co jednak jest wartością znacznie niższą od pełnej mocy produkcyjnej fabryki. Dzięki równoległej produkcji trzech modeli liczba ta ma wzrosnąć w kolejnym roku. Pierwszy europejski Jazz zjechał z linii montażowej w zaledwie 12 miesięcy po podjęciu decyzji o uruchomieniu produkcji trzeciego modelu w Swindon.

Hondy Jazz w fabryce w Swindon

Popyt na takie samochody jak Honda Jazz wciąż rośnie, ponieważ nabywcy odchodzą od dużych, nieekonomicznych modeli na rzecz mniejszych, bardziej oszczędnych i jednocześnie równie praktycznych pojazdów. Sprzedaż modelu Jazz wzrosła również dzięki rozmaitym inicjatywom rządowym w Europie.
'Produkcja trzeciego modelu to dla nas wielka szansa przy obecnej sytuacji rynkowej. Jesteśmy dumni, że właśnie w naszych zakładach powstawać będzie Honda Jazz”, powiedział Dyrektor fabryki w Swindon, David Hodgetts. 'Auto cieszy się ogromną popularnością wśród nabywców i zdobyło szereg nagród za jakość i niezawodność. Przeniesienie produkcji do zakładów brytyjskich to dowód ogromnego zaufania, jakim darzy się pracowników fabryki w Swindon oraz nagroda za wysokie standardy jakości, które tu wypracowano”.

Fabryka HUM – najważniejsze informacje

- Honda of the UK Manufacturing Ltd (HUM) to w pełni zintegrowany zakład produkcji samochodów, wytwarzający kompletny produkt (odlew, montaż silników, tłoczenie, spawanie, lakierowanie i montaż ramy) na miejscu, w mieście Swindon (hrabstwo Wiltshire).
- Teren o powierzchni 1,5 mln m2.
- Koncern Honda zainwestował 1,38 miliarda funtów w działalność operacyjną w Swindon.
- Całkowita liczba samochodów wyprodukowanych w zakładach HUM w 2008 roku:   230 423 sztuk.
- Całkowita liczba samochodów wyprodukowanych w zakładach HUM w roku podatkowym 2008/2009: 174 535 sztuk.
- Całkowita liczba pracowników: 3 400.
- Produkowane w fabryce HUM modele CR-V i Civic eksportuje się do 60 krajów na całym świecie.


Samochody honda - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: Honda fot. Honda

Polecamy z moje4kolka:

serwis samochodowy

serwis samochodowy

auto holowanie

autoholowanie

Mitsubishi ASX

Majowa oferta Mitsubishi

Aston Martin w Polsce

Aston Martin otwiera pierwszy salon w Polsce

Chevrolet Cruze

Możliwość wycieku paliwa w Chevrolecie Cruz

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai i X-Trail do serwisu
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce honda:

Honda FCX Clarity

Honda FCX Clarity - europejska prezentacja

Hondy Jazz w fabryce w Swindon

Ruszyła produkcja Hondy Jazz w Swindon

Honda CR-Z - wersja przedprodukcyjna

Honda CR-Z - pierwsze oficjalne zdjęcia