aktualności rynek premiery sport

2009-11-18

Rajd Wielkiej Brytanii

Citroën Total World Rally Team już w Hiszpanii zapewnił sobie piąty tytuł Rajdowego Mistrza Świata Konstruktorów. W Wielkiej Brytanii zespół postara się zrealizować drugi ze swoich głównych celów...

Załoga Sébastien Loeb - Daniel Elena walczyć będzie o zdobycie po raz szósty z rzędu tytułu indywidualnego - w Klasyfikacji Kierowców. Sytuacja jest jasna: aby tego dokonać, trzeba zająć punktowane miejsce wyższe niż Mikko Hirvonen. Dani Sordo i Marc Martí mogą walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo.

Rajd Wlk. Brytanii – tradycyjne zakończenie sezonu WRC – będzie ostatnią z 12 tegorocznych rund Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2009. Zawodnicy dobrze ją znają i wiedzą, z czym muszą się liczyć, choć w tym roku odbędzie się ona o miesiąc wcześniej niż w przed rokiem. 'Dzięki temu przesunięciu terminu nie będziemy musieli pokonywać oblodzonych oesów na zwykłych szutrowych oponach. No, chyba, że nastąpi jakieś załamanie pogody” – zauważa Sébastien Loeb.- 'Zresztą walka i tak może się okazać bardzo trudna, jeśli przeciw nam będzie zła pogoda: deszcz, mgła, błoto i ciemność… Ale ja i tak lubię ten rajd- jest naprawdę piękny.”

'Za to nasza sytuacja i cel, jaki sobie stawiamy, są zupełnie jasne. Musimy po prostu zająć punktowane miejsce wyższe niż Mikko Hirvonen” – mówi dalej Loeb.- 'Oznacza to oczywiście wielką presję od startu do samej mety. To prawda, że nawet jeden drobny błąd może pokrzyżować nam plany i pozbawić szans na tytuł mistrzowski. Ale ja patrzę na to inaczej. Nie zamierzam za dużo rozważać na ten temat przed startem, bo tylko zwiększałbym ciążącą na mnie presję. Wolę skupić się na samej walce – stanąć na starcie, ruszyć i jechać tak, jak potrafię najlepiej. W tym sezonie stoczyliśmy już kilka bardzo zaciętych pojedynków – w Norwegii, w Finlandii, w Australii – i mam nadzieję, że tym razem też dostarczymy wielkich emocji.”

Aby jak najlepiej przygotować się do decydującego starcia, zespół Citroën odbył w Walii czterodniowy trening. 'Wszystko poszło dobrze. Wiem, że nasz Citroën C4 WRC będzie w tym terenie bardzo konkurencyjny – tak samo, jak w poprzednich edycjach. Wiem też, że Mikko startuje w najbliższą niedzielę w jakimś rajdzie w Walii, traktując to jako trening, więc i ja poświęcę niedzielę na dodatkowe przećwiczenie tych tras. Jestem pewien, że za tydzień obydwaj pojawimy się na starcie w szczytowej formie.”

Dani Sordo, który wypełnił swoje zespołowe zadania, przyczyniając się w wielkim stopniu do zgromadzenia przez zespół Citroën sumy punktów gwarantującej tytuł mistrzowski w kategorii Producentów, będzie mógł realizować w Walii swoje indywidualne ambicje i walczyć nawet o zwycięstwo. 'To oczywiście nie oznacza, że wygram ten rajd, ale wystartuję pełen motywacji do walki z najlepszymi i zobaczymy, jakie efekty to przyniesie. Gdybym nie miał takich ambicji, nie musząc gromadzić punktów zespołowych, to równie dobrze mógłbym wcale tam nie jechać i zostać w domu. Mam nadzieję, że dzięki świadomości braku presji będę swobodniejszy i szybszy na trasie. W zeszłym roku zająłem miejsce na podium i wywalczyliśmy wtedy mistrzostwo wśród Konstruktorów. Treningi wypadły dobrze, świetnie czułem się za kierownicą, mam zaufanie do siebie i do samochodu. Gdyby rzeczywiście rajd zakończył się zwycięstwem Sordo przed Loebem, w niedzielę wieczorem wszyscy mielibyśmy wspaniały powód do radości.”


Samochody citroen - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: Citroen, fot. Citroen

Polecamy z moje4kolka:

Red Bull

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Kia Lotos Cup 2009

Mistrzowie Kia Lotos Cup 2009

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce citroen:

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii

Citroen - Rajd

Porębski i Spurek podwójnymi Mistrzami Polski

Rajd Dolnośląski

Rajd Dolnośląski finałem Citroën Racing Trophy