aktualności rynek premiery sport

2009-11-18

Triumf Skody Fabia S 2000

Rajd Bohemii zakończył się prawdziwym sukcesem Škody. Fabia S 2000 oraz kierowcy prowadzący właśnie ten pojazd znaleźli się na każdym stopniu podium.

Na przebieg odbywającego się w okolicy Mladá Boleslav tegorocznego rajdu Bohemii, istotny wpływ miała zła pogoda. Spośród 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 222 kilometrów, zawodnicy pokonali zaledwie 5, o łącznej długości 60 km. Zwycięzcami końcowymi okazali się, z trzema wygranymi odcinkami specjalnymi, jeżdżący pod flagą Škoda Motorsport Juho Hänninen i Mikko Markkula.

Ich koledzy z drużyny, Jan Kopecký i Petr Starý, wygrali pozostałe odcinki, zajmując drugie miejsce, ze stratą 14.4 sekundy do zwycięskiego duetu. Trzecie miejsce na podium przypadło Norwegom Andreasowi Mikkelsenowi i Ola Floenowi, prowadzącym Fabię S 2000, należącą do włoskiej drużyny MRT. Tym samym całe podium należało do świetnie spisującej się Fabii.

Skoda

Komentując tegoroczny rajd Bohemii, szef Škody Motorsport, Michal Hrabánek powiedział: 'Wielka szkoda, że rajd musiał być skrócony ze względu na złą pogodę, zwłaszcza, że organizatorzy przygotowali ekscytującą i będącą prawdziwym wyzwaniem trasę. W każdym razie, dla nas liczy się każda okazja do tego, by móc wystąpić przed miejscowymi miłośnikami wyścigów, zwłaszcza przed kibicami Škody. To cudowne uczucie zobaczyć trzy drużyny Škody na jednym podium.”

Juho Hänninen powiedział: 'Zarówno ja, jak i Mikka nie oczekiwaliśmy, że rajd odbędzie się na śniegu, zwykle rozgrywa się na asfalcie. Ostatecznie nie trwał on zbyt długo, ale rozumiemy, że trasa kompletnie nie nadawała się do pokonania wszystkich odcinków. Cieszymy się bardzo, że wygraliśmy.”

Jan Kopecký: 'Bohemia to wspaniały rajd i nastawiliśmy się na ostrą walkę o każdą sekundę z najlepszymi kierowcami. Jednak oczywiste jest, że nie można ścigać się na pokrytej śniegiem trasie z poprzewracanymi na niej drzewami. W każdym razie, organizatorzy wykonali znakomitą pracę, a wszyscy wiemy, że nie było łatwo.”


Samochody skoda - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: Skoda, fot. Skoda

Polecamy z moje4kolka:

Red Bull

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Kia Lotos Cup 2009

Mistrzowie Kia Lotos Cup 2009

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce skoda:

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Skoda Octavia

Akcja serwisowa Skody

TSI skoda

TSI - duża moc przy małym zużyciu paliwa