aktualności rynek premiery sport

2009-11-18

Mini, ale wielki - 50 urodziny w Galerii Krakowskiej

Mini Kabriolet, Mini w ogrodzie, Mini 'w kapslach”, Mini w pałacu Buckingham, Mini w wersji rajdowej – to tylko niektóre z 11 najwspanialszych okazów Mini Morrisów, w różnych aranżacjach, które będzie można podziwiać w dniach 21-31 października w Galerii Krakowskiej.

Wystawie legendarnych modeli Mini Morrisów towarzyszyć będzie tuning i malowanie aut areografem. Najmłodsi będą mieli okazję spróbować swoich sił na torze wyścigowym. W ten sposób będą obchodzone 50-te urodziny jednego z najmniejszych samochodów na świecie.

Świętowanie urodzin tego najmniejszego, ale i najpiękniejszego samochodu brytyjskiego odbywać się będzie tak uroczyście, jak na obchody półwiecza przystało.

W pasażach galerii oglądać będzie można prawdziwe Mini Morrisy w niecodziennych aranżacjach, które staną się gratką nie tylko dla fanów motoryzacji ale i wszystkich tych, którzy lubią być zaskakiwani niekonwencjonalnymi połączeniami – wystawa legendarnych modeli Mini Morrisa w jednej chwili przeniesie ich z Galerii Krakowskiej na piaski dzikich plaż, do baśniowych ogrodów, a nawet do… pałacu Buckingham.

MINI Cooper Cabrio

Wystawie towarzyszyć będzie szereg imprez, których bohaterem będzie stary Mini Morris Rover. To on w ciągu kilku dni przeżyje prawdziwą i niezapomnianą metamorfozę. Taką, o której z pewnością marzy wielu 50-latków.

22 października podczas pokazu obserwować będzie można jak za pomocą aerografu w mistrzowski sposób stary miniak nabiera nowego wyglądu i rajdowego 'pazura”. W dniach od 23 do 25 października odbędzie się pokaz tuningowania miniaka, a w jego trakcie samochód ozdobiony zostanie takimi 'niezbędnymi” gadżetami jak: grill, kurek do baku czy podświetlenia.

Prawdziwa eksplozja świętowania nastąpi w sobotę, 24.10.2009 -  wówczas odbędzie się pierwszy krakowski zlot Mini Morrisów. Na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w godzinach od 11.00 do 17.00 zaprezentują się najpiękniejsze okazy tych samochodów, krakowscy właściciele wymienią się opiniami, będą konkursy z nagrodami. Po zlocie nastąpi uroczysty przejazd kolumny miniaków po mieście.

Przez wszystkie dni trwania akcji 'Mini, ale wielki” w Galerii Krakowskiej odbywać się będą wyścigi samochodowe dla najmłodszych. Na poziomie -1 (obok sklepu Smyk) najmłodsi w mini Mini Morrisach zabawić się będą mogli w mini-rajdowców.

Harmonogram imprezy:

21-31.10.2009 – wystawa legendarnych modeli Mini Morrisa w niecodziennych aranżacjach.
Imprezy towarzyszące wystawie:

22.10.2009 – Mistrz przy pracy (malowanie auta areografem, pasaż Galerii Krakowskiej),

23-25.10 – tuning 'Miniaka” (przygotowanie auta do wyścigów, pasaż Galerii Krakowskiej),

24.10.2009 – zlot na zakończenie sezonu (plac przed Galerią Krakowską),

Wyścigi najmłodszych (tor wyścigowy na poziomie -1, Galeria Krakowska).


Samochody mini - zobacz ogłoszenia


Autor: Kila
Źródło: PR Inspiration, fot. BMW

Polecamy z moje4kolka:

Jeep Wrangler w limitowanej serii Black Edition

Cadillac Ciel Concept - niebo na ziemi

Cadillac XTS - debiut pod koniec roku

Subaru BRZ z seryjnym turbodoładowaniem

Subaru XV - pomarańczowa rewolucja

SsangYong Concept XUV 1
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce mini:

MINI Cooper Cabrio

Mini, ale wielki - 50 urodziny w Galerii Krakowskiej

Mini coupe

Nowy roadster i coupe od mini - reklamy

MINI Cooper

Wielka MINI Parada w Warszawie