aktualności rynek premiery sport

2010-03-24

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

W nocy z 22 na 23 marca Stadion Narodowy stał się miejscem pierwszego w swojej krótkiej historii wyczynu sportowego. Zawodnicy reprezentujący pokrewne dyscypliny sportów motocyklowych - Tadek Błażusiak (enduro) i Ronnie Renner (motocross) – wykorzystali plac budowy stadionu jako nietypowy tor wyścigowy.

Trwa budowa Stadionu Narodowego – obiekt ten ma już bryłę obiektu sportowego i, pomimo iż jego otwarcie przewidziane jest na 2011 rok, już teraz inspiruje zawodników do wyczynów, nie zawsze związanych z piłką nożną. Stało się tak w przypadku dwóch światowej sławy reprezentantów sportów motocyklowych – Tadka Błażusiaka i Ronniego Rennera.

Błażusiak i Renner spotkali się już w tym miejscu we wrześniu 2008 r. podczas zawodów Red Bull X-Fighters Super Session rozgrywanych na ówczesnym Stadionie Dziesięciolecia. Błażusiak był wówczas sędzią zawodów, a Renner - kapitanem zwycięskiej drużyny. Minionej nocy - to samo miejsce na mapie miasta, lecz inny już stadion - wybrali na miejsce kolejnego sportowego spotkania, które tym razem przybrało formę bezpośredniego starcia w motocyklowym wyścigu.


Trasa nietypowego wyścigu – ustalona wspólnie prze zawodników - wiodła przez przyszłą płytę boiska, klatki schodowej, koronę stadionu i inne naturalne industrialne elementy znajdujące się w pobliżu budowy. Na metę wyznaczono legendarny tunel Stadionu X-lecia, przez który wielokrotnie przejeżdżał Wyścig Pokoju. O kolejności startu zadecydował rzut monetą – los uśmiechnął się do Ronniego Rennera, który brawurowo rozpoczął przejazd po niezwykłym torze. Błażusiak początkowo zostawał w tyle, wkrótce dogonił Rennera i przez resztę trasy szli łeb w łeb. W rezultacie na metę wyznaczoną przez jedną z bram wjazdowych na teren budowy wjechali w tym samym czasie. „Bardzo się cieszę, że mogłem ścigać się z Ronniem w tym miejscu. To, co dzisiaj zobaczyłem na Stadionie przeszło moje oczekiwania, nie sądziłem ze prace tutaj są tak zaawansowane. Niemniej bardzo fajnie było się ścigać po placu budowy – nie zdarza się to codziennie” – powiedział Błażusiak. „Warszawa zawsze będzie mi się kojarzyć z tym miejscem. Dwa lata temu na Stadionie X-lecia moja drużyna wygrała Red Bull X-Fighters Super Session, dzisiaj znowu miałem okazję tu rywalizować. Co prawda stadion wygląda inaczej i jest znacznie więcej betonu, ale nie zmienia to faktu, że robi wrażenie. Bardzo chciałbym tu wrócić, gdy już będzie gotowy” – powiedział Renner.

Samochody - ogłoszenia

Autor: Kila
Źródło: Red Bull

Polecamy z moje4kolka:

Red Bull

PIERWSZE SPORTOWE WYDARZENIE NA STADIONIE NARODOWYM

Abarth - Puchar Abarth 500

Puchar Abarth 500-Selenia Trophy

Skoda

Triumf Skody Fabia S 2000

Abarth Grande Punto S2000

Zwycięstwo Basso dla Abartha

Kia Lotos Cup 2009

Mistrzowie Kia Lotos Cup 2009

Rajd Wielkiej Brytanii

Rajd Wielkiej Brytanii
Marki na skróty:
audi alfa romeo bmw
cadillac chevrolet chrysler
citroen dacia dodge
fiat ford honda
hyundai jaguar jeep
kia lancia land rover
lexus mazda mercedes
mini mitsubishi nissan
opel peugeot porsche
renault saab seat
skoda smart ssangyong
subaru suzuki toyota
volkswagen volvo


Zobacz inne artykuły o marce :

dieta cud tesla

Dieta tak, ale z Tesla

wypożyczalnia samochodów Warszawa

wypożyczalnia samochodów Warszawa

serwis samochodowy

serwis samochodowy